DWZ: Meer dan alleen voetbal

Geschreven door Johan Staal op . Geplaatst in Nieuwsflitsen

DWZ

Het gaat DWZ tegenwoordig in meerdere opzichten voor de wind. Waar huidig-voorzitter Henk Bik begin jaren tachtig vier maal op rij promoveerde met de hoofdmacht van de club, keerde Bik na een jarenlange omzwerving in 2008 als voorzitter terug bij club. Veel is er in de loop der jaren veranderd, maar de club zit nog steeds in de lift vertelt Bik.

’’DWZ is mijn club. Ik ben er vanwege mijn werkzaamheden voor de Koninklijke Marine vrij lang uit geweest, maar de goede sfeer binnen de vereniging is onveranderd gebleven. Qua prestatie had het afgelopen misschien beter gekund, maar er wordt hard gewerkt om dit weer in goede banen te krijgen.’’

Motivatie

Komend seizoen stroomt er weer een grote groep A-junioren door naar het eerste elftal. De eerste selectie staat tegenwoordig onder leiding van trainer Tammo van Weerden. Een gouden greep legt de voorzitter uit. ’’Van Weerden kent de jongens uit het eerste elftal, en de jongens die doorstromen erg goed. Afgelopen seizoen was hij jeugdtrainer bij DWZ en de motivatie die deze man met zich meebrengt is enorm. Dit seizoen moet een plek in de middenmoot op z’n minst haalbaar zijn, maar binnen deze club ligt het accent niet alleen op het leveren van goed voetbal. We besteden daarnaast ook aandacht aan tal van andere zaken.’’

Duurzaamheid

De vereniging met 140 leden is dankzij de inzet van een flink aantal vrijwilligers op de goede weg vervolgt Bik. ’’Onze vrijwilligers en sponsoren; daar zijn we buitengewoon trots op. Voor de jeugd organiseren we naast het voetbal ieder jaar leuke uitstapjes en garanderen we een uitzonderlijk lage contributie. Verder verzamelen we kleding voor gehandicaptensport en het begrip duurzaamheid staat bij ons overigens ook hoog op de agenda. We spelen in het groen en denken ook in groen. De kleedruimtes die onlangs zijn vernieuwd voldoen bijvoorbeeld volledig aan de eisen van de tegenwoordig tijd, waardoor we de energielasten op een aanvaarbaar niveau kunnen houden. Daarnaast kunnen mensen uit het dorp bij ons hun oude frituurvet inleveren. De vereniging staat borg voor een goede verwerking. Zonder de inzet van onze vrijwilligers zouden we deze doelen niet kunnen bereiken.’’