Nieuwsbrief Scheidsrechtersvereniging Groningen en Omstreken

Geschreven door Johan Staal op . Geplaatst in Nieuwsflitsen

Nieuwsbrief Scheidsrechtersvereniging Groningen en Omstreken
Jaargang 3, nummer 22 (28 april 2011)
Wil je deze nieuwsbrief op een ander mailadres ontvangen of heb je andere vragen of opmerkingen?
Groot ledenonderzoek COVS Noord 1 mei van start
Binnen COVS district Noord is afgelopen twee jaar gesproken over de toekomst van de
COVS-verenigingen. Aanleiding hiervoor was het teruglopende ledental en de vergrijzing bij
veel van de twaalf Noordelijke scheidsrechtersverenigingen. Veel van de verenigingen zijn
erg klein en hebben vaak slechts enkele tientallen leden. In de discussies is gesproken over
de meerwaarde van het COVS-lidmaatschap voor een scheidsrechter en de wenselijkheid
van meer samenwerking tussen groepen. Ook de mogelijkheid van fusies was onderwerp
van discussie. Hoewel het ons als Scheidsrechtersvereniging Groningen en Omstreken met
206 leden prima gaat, zijn we in de discussies één van de aanjagers geweest omdat we
denken dat de COVS-verenigingen door samenwerking en mogelijk fusies de slagkracht kan
vergroten.
Een speciale commissie toekomst heeft nu voorgesteld een aantal zaken nader te
onderzoeken. Zo worden alle groepsbesturen bevraagd over het reilen en zeilen, wordt een
analyse van de ledenbestanden (leeftijdsopbouw, aantal jaren lid et cetera) gemaakt en zal
op korte termijn een ledenonderzoek worden gehouden. Het voorstel voor deze onderzoeken
is maandag 18 april jongstleden door de districtsvergadering van COVS Noord aangenomen.
Wat gaat er gebeuren? Op 1 mei krijgen alle circa 820 COVS-leden in Noord-Nederland,
onder wie dus ook alle 206 leden van de Scheidsrechtersvereniging Groningen en
Omstreken, een uitnodiging deel te nemen aan het ledenonderzoek. Als je mailadres bij ons
bekend is, krijg je een mail met daarin een link naar een speciale website. Je kunt daar
inloggen en een aantal vragen beantwoorden. Dat gebeurt volstrekt anoniem. De gegevens
worden verwerkt in het onderzoek en per vereniging komt daar een rapport van. Op basis
van de uitkomsten wordt de verdere strategie bepaald. In het onderzoek wordt je mening
gevraagd over hoe het gaat binnen jouw scheidsrechtersvereniging, hoe je denkt over
eventuele samenwerking met andere verenigingen et cetera. Leden waarvan we geen
mailadres hebben, ontvangen een brief per post.
Het bestuur van de Scheidsrechtersvereniging Groningen en Omstreken steunt dit
ledenonderzoek van harte. We roepen al onze leden op om vooral deel te nemen aan het
onderzoek. Mocht je vragen of opmerkingen hebben, laat dit dan aan het bestuur weten. Op
www.covsgroningen.nl en via De Aftrap zullen we je op de hoogte houden van de
vorderingen van het onderzoek.
Donderdag 5 mei geen training
De training van donderdag 5 mei komt te vervallen in verband met Bevrijdingsdag.
De trainingen van de Scheidsrechtersvereniging Groningen en Omstreken gaan dit seizoen
2010-2011 nog door tot en met eind mei.  De laatste training is dinsdag 31 mei om 19.30 uur.
Alle trainingen zijn ook de komende weken van 19.30 - 20.30 uur op sportpark Corpus den
Hoorn en staan onder de deskundige leiding van Roel en Johan. De trainingsgroep wil het
seizoen informeel afsluiten op donderdag 16 juni, nadere info volgt via
www.covsgroningen.nl.  Volgende bijeenkomsten seniorensoos op 9 mei en 14 juni
De ‘seniorensoos’ heeft de maandelijkse bijeenkomsten verschoven naar de tweede
maandag van de maand. Daardoor is de eerstvolgende bijeenkomst op 9 mei, van 14.00 –
16.00 uur in het GRC-clubhuis. De juni-bijeenkomst is, in verband met pinksteren, op
dinsdag 14 juni, eveneens van 14.00 – 16.00 uur. In juli is er geen bijeenkomst.
De bijeenkomsten zijn speciaal bedoeld voor de wat oudere leden, oud-leden en seniordonateurs. Er is afgesproken dat er maandelijks een informele bijeenkomst wordt
georganiseerd. Was je nog niet eerder van de partij, maar wil je de volgende keer wel
De Aftrap iets later
Ons cluborgaan De Aftrap is iets later dan de bedoeling was. Drukke werkzaamheden liggen
daaraan ten grondslag. Medio mei zal nummer 2 alsnog verschijnen, dus let op je
brievenbus. Ondertussen kun je voor het meest actuele verenigingsnieuws terecht op
www.covsgroningen.nl.

scheidsrechter_23153h

Nieuwsbrief Scheidsrechtersvereniging Groningen en Omstreken Jaargang 3, nummer 22 (28 april 2011) Wil je deze nieuwsbrief op een ander mailadres ontvangen of heb je andere vragen of opmerkingen? Laat het ons weten via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..  Groot ledenonderzoek COVS Noord 1 mei van start Binnen COVS district Noord is afgelopen twee jaar gesproken over de toekomst van de COVS-verenigingen. Aanleiding hiervoor was het teruglopende ledental en de vergrijzing bij veel van de twaalf Noordelijke scheidsrechtersverenigingen. Veel van de verenigingen zijn erg klein en hebben vaak slechts enkele tientallen leden. In de discussies is gesproken over de meerwaarde van het COVS-lidmaatschap voor een scheidsrechter en de wenselijkheid van meer samenwerking tussen groepen. Ook de mogelijkheid van fusies was onderwerp van discussie. Hoewel het ons als Scheidsrechtersvereniging Groningen en Omstreken met 206 leden prima gaat, zijn we in de discussies één van de aanjagers geweest omdat we denken dat de COVS-verenigingen door samenwerking en mogelijk fusies de slagkracht kan vergroten.  Een speciale commissie toekomst heeft nu voorgesteld een aantal zaken nader te onderzoeken. Zo worden alle groepsbesturen bevraagd over het reilen en zeilen, wordt een analyse van de ledenbestanden (leeftijdsopbouw, aantal jaren lid et cetera) gemaakt en zal op korte termijn een ledenonderzoek worden gehouden. Het voorstel voor deze onderzoeken is maandag 18 april jongstleden door de districtsvergadering van COVS Noord aangenomen.  Wat gaat er gebeuren? Op 1 mei krijgen alle circa 820 COVS-leden in Noord-Nederland, onder wie dus ook alle 206 leden van de Scheidsrechtersvereniging Groningen en Omstreken, een uitnodiging deel te nemen aan het ledenonderzoek. Als je mailadres bij ons bekend is, krijg je een mail met daarin een link naar een speciale website. Je kunt daar inloggen en een aantal vragen beantwoorden. Dat gebeurt volstrekt anoniem. De gegevens worden verwerkt in het onderzoek en per vereniging komt daar een rapport van. Op basis van de uitkomsten wordt de verdere strategie bepaald. In het onderzoek wordt je mening gevraagd over hoe het gaat binnen jouw scheidsrechtersvereniging, hoe je denkt over eventuele samenwerking met andere verenigingen et cetera. Leden waarvan we geen mailadres hebben, ontvangen een brief per post. Het bestuur van de Scheidsrechtersvereniging Groningen en Omstreken steunt dit ledenonderzoek van harte. We roepen al onze leden op om vooral deel te nemen aan het onderzoek. Mocht je vragen of opmerkingen hebben, laat dit dan aan het bestuur weten. Op www.covsgroningen.nl en via De Aftrap zullen we je op de hoogte houden van de vorderingen van het onderzoek. Donderdag 5 mei geen training  De training van donderdag 5 mei komt te vervallen in verband met Bevrijdingsdag.  De trainingen van de Scheidsrechtersvereniging Groningen en Omstreken gaan dit seizoen 2010-2011 nog door tot en met eind mei.  De laatste training is dinsdag 31 mei om 19.30 uur. Alle trainingen zijn ook de komende weken van 19.30 - 20.30 uur op sportpark Corpus den Hoorn en staan onder de deskundige leiding van Roel en Johan. De trainingsgroep wil het seizoen informeel afsluiten op donderdag 16 juni, nadere info volgt via www.covsgroningen.nl.  Volgende bijeenkomsten seniorensoos op 9 mei en 14 juni De ‘seniorensoos’ heeft de maandelijkse bijeenkomsten verschoven naar de tweede maandag van de maand. Daardoor is de eerstvolgende bijeenkomst op 9 mei, van 14.00 – 16.00 uur in het GRC-clubhuis. De juni-bijeenkomst is, in verband met pinksteren, op dinsdag 14 juni, eveneens van 14.00 – 16.00 uur. In juli is er geen bijeenkomst. De bijeenkomsten zijn speciaal bedoeld voor de wat oudere leden, oud-leden en seniordonateurs. Er is afgesproken dat er maandelijks een informele bijeenkomst wordt georganiseerd. Was je nog niet eerder van de partij, maar wil je de volgende keer wel aanwezig zijn? Je bent van harte welkom! Laat het weten via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..   De Aftrap iets later Ons cluborgaan De Aftrap is iets later dan de bedoeling was. Drukke werkzaamheden liggen daaraan ten grondslag. Medio mei zal nummer 2 alsnog verschijnen, dus let op je brievenbus. Ondertussen kun je voor het meest actuele verenigingsnieuws terecht op www.covsgroningen.nl.