Klaas Duinkerken: ,,Met Corenos willen we stappen maken.”

Geschreven door Johan Staal op . Geplaatst in Binnen de lijnen

Op 29 november werd Klaas Duinkerken benoemd tot voorzitter van de voetbalvereniging Corenos. Een benoeming die de Roodeschoolster niet alleen trots maakt maar wat hij ook als een toevoeging richting zijn maatschappelijke carrière ziet.
klaas
,,Vaak wordt er gezegd dat een voetbalvereniging steeds meer een bedrijf wordt. Dat is iets waar ik mij wel in kan vinden. Bij beide komen soms situaties voor waardoor er vanuit de leiding actie ondernomen moet worden. Ik ben werkzaam bij HTG in Veendam. Dat is een toonaangevende internationale distributeur van sterke dranken en health- en beautyproducten voor de detailhandel. Samen met nog twee collega’s heb ik daar de leiding over in totaal dertig medewerkers. Dat kun je wel een beetje vergelijken met Corenos waar ik onze vrijwilligers absoluut als medewerkers zie die een mooie club draaiende houden,” vertelt de kersverse voorzitter die als bestuurslid al een aantal jaren deel uitmaakt van het bestuur van Corenos. ,,In 2014 kwam ik in het hoofdbestuur en een jaar later werd ik secretaris. Daar had ik zelf van verwacht dat ik dat wel een aantal jaren zou blijven doen. Maar tijdens de jaarvergadering van 2017 liet onze toenmalige voorzitter, Henno Tamsma, weten dat hij in 2018 zou aftreden omdat zijn werkzaamheden steeds lastiger waren te combineren met het voorzitterschap van Corenos. De mededeling van Henno gaf ons als bestuur gelukkig ruimschoots de tijd om een vervanger te zoeken. Iets wat echter nog niet zo gemakkelijk bleek te zijn. We kwamen binnen het bestuur wel tot een kandidaat voor maar dat ging uiteindelijk niet door. Zo kwamen we toch binnen onze eigen club van bestuursleden terecht maar wat eigenlijk niet de bedoeling was. Maar opeens kwam de vraag kwam of ik de voorzittershamer wel van Henno wilde overnemen. Ik ben al vanaf mijn 15e in tal van functies actief binnen Corenos en vandaar dat ik ja heb gezegd op het verzoek of ik Henno wilde opvolgen, aldus Klaas Duinkerken die vervolgens met passie praat over de plannen die men in Roodeschool heeft. ,,We moeten en willen met Corenos stappen gaan maken. Zo hebben we laatste jaren steeds meer supporters langs de lijn verloren. Daarnaast liep ons ledenbestand terug en nam ook het aantal vrijwilligers af. Dat zorgde dat er een aantal vrienden van Corenos, Arie Duinkerken, Bart Moes, Siert Brontsema en Aaldert Duinkerken, de club hebben doorgelicht. Zij hebben kritisch naar alles binnen en rond de club gekeken en met hun rapport zijn wij als bestuur aan de slag gegaan. Zo hebben we als eerste onze activiteitencommissie nieuw leven ingeblazen. Corenos zakte ook op dat gebied wat in maar nu hebben we al diverse activiteiten georganiseerd die de mensen weer naar de club deed terugkeren. Daar zijn we als bestuur uiteraard heel erg blij mee. Waar we echter ook blij mee zijn is dat we sinds enkele maanden de beschikking hebben over een kunstgrasveld. Dat heeft ons als vereniging wel een boost gegeven. Iedereen weet dat de trainingsomstandigheden in de herfst en winterperiode in Roodeschool niet echt geweldig waren. Door de aanleg van een kunstgrasveld behoort die ellende echter tot het verleden omdat wij onze leden nu een prima trainingsaccommodatie aan kunnen bieden i.p.v. dat we moeten uitwijken naar elders, of nog erger, dat een training niet door kan gaan. Ik weet namelijk zeker dat dat laatste ons vooral bij de jeugd leden heeft gekost, aldus de voorzitter die ook duidelijk in zijn nopjes is met het jeugdbestuur dat in Bart Rogaar een zeer actieve voorzitter heeft. ,,Samen met zijn medebestuursleden is Bart enorm actief binnen de club. Toen bekend werd dat Marco Pesiwarissa hoofdtrainer zou worden bij Corenos zaten Marco en Bart samen al snel met elkaar aan tafel. Want Marco wilde als hoofdtrainer ook graag wat binnen de jeugdafdeling gaan doen. Uit dat overleg is naar voren gekomen dat we in maart gaan starten met een voetbalschool. Want ook dat kwam in het rapport van de ‘vrienden van Corenos’ naar voren. Op het gebied van het verzorgen van trainingen aan jeugdteams moet de vereniging stappen maken al zijn we wel op de goede weg. Want de laatste jaren hebben we binnen het eerste elftal al een stevige verjonging doorgevoerd. Dat was een bewuste keuze vanuit de club en waar we op termijn de vruchten van hopen te plukken. Dit seizoen kenden we met het eerste elftal, met vier nederlagen op rij, een beroerde start. Nadat we uit bij Rood Zwart Baflo met 0-1 wonnen ging het gelukkig wat beter al moet ik wel zeggen dat wij ook dit seizoen weer lastig tot scoren komen. Maar hopelijk gaat dat na de winterstop beter want we moeten met het eerste elftal echt uit de onderste regionen weg kunnen blijven. We willen namelijk graag een degelijke en stabiele vierdeklasser worden die soms mee kan doen om een periodetitel. Want dat laatste zijn toch de krenten in de pap en wat ook een positieve invloed heeft op de rest binnen een club. De leden zijn dan trots, de vrijwilligers worden weer enthousiaster en niet te vergeten, de supporters die eerder zijn afgehaakt komen dan ook wel weer terug. Dat zijn allemaal zaken die heel erg belangrijk zijn voor ons als Corenos. Wij weten namelijk heel goed dat wij als voetbalvereniging een belangrijke rol binnen de gemeenschap van Roodeschool vervullen. Zo is onze kantine daar een belangrijk onderdeel in waarbij wij echter wel een streng alcoholbeleid voeren. Want dan kom ik weer terug op onze vrijwilligers zoals die in de kantine, Die mogen wij nooit opzadelen met zaken die ze maar door de vingers moeten zien. Er zijn nu eenmaal regels en daar moeten we ons als vereniging aan houden, aldus de preses die verder trots is op het feit Corenos een stageclub is. ,,Met Kevin Pathuis hebben we een speler in huis die de opleiding sport en bewegen doet. Binnen Corenos krijgt Kevin de ruimte voor het geven van trainingen. En verder gaat hij in de zomer van 2019 een groot jeugdtoernooi organiseren Het mes snijdt op die manier aan twee kanten. Kevin scoort punten voor zijn opleiding en onze jeugd wordt getraind door iemand die het vak voetbal in zijn studiepakket heeft. Dat zijn voor ons als jong bestuur dingen die wij richting de toekomst graag zien,” vertelt Klaas Duinkerken die aan het einde van het gesprek opeens de naam van ‘Brokamp’ laat vallen. ,,Brokamp’, zoals Henri Bruggeman werd genoemd, overleed op 23-09-2015. Maar nog steeds wordt zijn naam binnen Corenos genoemd als een van onze clubiconen. Iets wat ook geldt voor Frits Meeuwes. Frits is nog steeds een boegbeeld binnen onze vereniging en waar iedereen blij mee is. Soms kan hij, zoals na de 10-2 nederlaag tegen De Heracliden, als teamleider hard zijn maar dat is Frits ten voeten uit en wat hem voor ons nog steeds onmisbaar maakt. Maar om heel eerlijk te zijn dat geldt binnen Corenos voor ons allemaal. Want als leden, vrijwilligers en supporters zorgen wij  er met elkaar voor dat Corenos de juiste stappen richting een mooie toekomst kan zetten.”