Training SV Bedum Oldstars in het teken van een gure wind een waardeloze oefening en een ingespeeld team

Geschreven door Johan Staal op . Geplaatst in Columns

De training van de SV Bedum Oldstars stond woensdagmorgen in het teken van een vieze koude wind, een rommelig 3:2-spel en het voordeel van een ingespeeld team.
Je profielfoto, Afbeelding kan het volgende bevatten: 1 persoon, close-up en buiten
Het was koud op woensdag 10 april maar in de kantine van de SV Bedum was de koffie al vroeg warm en was de cake, ter ere van de verjaardag van Hans Apotheker, lekker. Er waren weer een groot aantal ‘stars’ aanwezig wat een training toch wat leuker maakt. Na het bekende fluitje ging het eerst even over het toernooi in Koekange. Een toernooi waar een twaalftal ‘stars’ namens de SV Bedum bij aanwezig zullen zijn. Verder had Nanno ook nog wat te vertellen want als ambassadeur van het Walking Football in Noord-Nederland was hij in Bareveld geweest om daar het Walking Football te promoten. Een escapade waar het DvhN zelfs aandacht aan had besteed zo vertelde de trainer die helaas moest vaststellen dat hét ‘bokkeblad’ van Noord-Nederland onder de Walking Footballers niet veel lezers had. Maar wat maakt het uit zullen we maar zeggen, de ouderen in Bareveld zijn even achter de geraniums weg. Verder was er de mededeling dat de assistent van Nanno, Jan ‘Douchekop’ van Dijk, het middengedeelte van de training had bedacht. Na de bekende oefeningen waar iedereen op zijn eigen manier een invulling aan gaf  was het tijd voor het middengedeelte en wat bestond uit een partijvorm 3:2 waarbij er zoveel mogelijk gescoord moest worden. Dit werd een oefening die niet lekker liep waarbij de koude wind ook nog eens een wat minder prettige partner was. En dat laatste had Jan, die afstamt van een roemruchte voetbalfamilie uit Schotland, toch moeten weten. Want op de Schotse Hooglanden waait het altijd en daarom gaan ze daar dit soort oefeningen ook niet doen. Misschien een keer per jaar wanneer het in Schotland per ongeluk een keer boven de 20 graden is maar meer ook niet. Ik moet eerlijk zeggen dat ik blij was, en met mij meer, dat dit onderdeel niet heel erg lang duurde. Na dit intermezzo was het de hoogste tijd voor het echte werk en dat was het mini-toernooi. In het kader van we willen geen modderfiguur slaan waren er twee teams samengesteld uit boys die SV Bedum in Koekange gaan vertegenwoordigen. Dat zorgde dat mijn team bestond uit dezelfde personen waar we vorige ook al drie keer onze partij mee hadden gewonnen. En ook nu begonnen we uitstekend, want met een man minder wisten we de eerste partij te winnen. Voor partij twee zouden we weer in ondertal moeten spelen maar dat werd onze even te gek. In de persoon van Nanno werd daarom  een gastspeler aan ons ‘dreamteam’ toegevoegd zodat het  7:7 werd. Dit werd een partij waar je bijna zou smeken om de aanwezigheid van mannen als Mick Duzink en Johan Annema. Die hadden dan met eigen ogen kunnen zien dat een beetje versneld voortbewegen ZONDER bal het spelplezier alleen maar vergroot. Maar wanneer ik hoor dat Mick Duzink het belangrijk vind dat de tachtigplussers ook mee moeten kunnen doen, en Johan Annema opeens bij het ‘pingpongen voor ouderen’ actief is, is er nog een lange weg te gaan voordat deze mannen hun ongelijk gaan toegeven. Maar ergens moet ik ook wel lachen om de opmerking van de manager maatschappelijke projecten van FC Groningen. Want als ik even naar mijzelf kijk weet ik zeker dat ik, mocht ik tachtig worden, dan echt niet meer als voetballer op een voetbalveld sta. Maar terugkerend naar partij 2, ook deze werd gewonnen door ons team en wat ons ook lukte in partij 3. Ik vond dat eigenlijk niet eens vreemd want ik neem Martine ‘haar’ AZ even als voorbeeld. Daar zijn bijna geen wisselingen en wat het presteren van de Alkmaarders alleen maar ten goede komt. Dat zagen we woensdag dus ook in ons team waar iedereen wel een beetje wist wat hij moest doen. Want zelfs ‘Red Shoes’-Otman ontpopte zich steeds meer tot een teamspeler. Waar het bij ons team dus prima liep was dat bij de Koekange-gangers anders. Daar zat er nog wat zand in de motor waarvan we moeten hopen dat dit vrijdag beter is. Ik hoor sommige lezers al denken/zeggen of het dan niet beter is om het ‘dreamteam’ richting Koekange te sturen maar dat zit er niet in. Alle ‘dreamteamers’ hebben andere verplichtingen en de kans is ook nog eens aanwezig dat er in het pittoreske Koekange scouts lopen die aan spelers gaan trekken. Want als Barcelona al interesse heeft in FC Groningen-speler Ludovit Reis dan kun je echt van alles verwachten.